Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dłużcu
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Wszystkie dzieci już wiedzą, że kiedy w naszej szkole rozlegnie się na korytarzu dźwięk dzwoneczków to znaczy, że zbliża się Mikołaj. Tym razem sprawił dzieciom jeszcze większą niespodziankę niż zazwyczaj. Kiedy rano otworzyliśmy drzwi naszej klasy zobaczyliśmy na każdej ławce olbrzymie prezenty. To Mikołaj przyszedł nocą i zostawił dzieciom paczki, a potem w ciągu dnia odwiedził nas by złożyć wszystkim świąteczne życzenia.Podziękowaliśmy mu słowem i piosenką przy choince. Potem wybrał się w odwiedziny do klasy drugiej. Tam równie serdecznie został przyjęty przez panią wychowawczynię i zadowolonych uczniów.

Opracowała  A. Grela.

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Jesień to pora roku, która może kojarzyć się niektórym z szarością, deszczem i smutkiem. Ale dzieciom ten czas przynosi obfitość materiału przyrodniczego, który w połączeniu z ich wyobraźnią jest wdzięcznym tworzywem do prac konstrukcyjnych. W trakcie jesiennych spacerów dzieci nazbierały pełne koszyczki kasztanów, żołędzi, szyszek i liści. Potem wspólnie z rodzicami, którzy pomagali nam w obróbce twardych materiałów przyrodniczych wykonywaliśmy różnorodne ludziki, zwierzęta i przedmioty. W ten sposób mogliśmy zaprezentować nasze umiejętności manualne i wspaniale spędzić jesienne zajęcia w szkole. Nasze prace, z których powstała kasztanowa galeria  mogli podziwiać odwiedzający nas koleżanki i koledzy z innych klas.

Przygotowała  A. Grela

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Uczniowie klas I- III z naszej szkoły wzięli udział w IV edycji konkursu plastycznego pod hasłem „Jesień w lesie grzyby niesie” zorganizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu w ramach akcji oświatowo- zdrowotnej „Profilaktyka zatruć grzybami”.
Byli to: Emilia Bryzik, Wiktoria Barczyk, Karolina Żurek, Aleksandra Bąchor, Joanna Pasich, Norbert Przybylik, Magdalena Szczęśniak, Filip Gorgoń, Jan Żaczkowski, Kamila Pietrzak, Filip Dachowski, Dominik Pandel, Igor Ogonek i Kacper Latacz.
W dniu 9 grudnia 2014 r. w auli Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu miało miejsce uroczyste podsumowanie wyników konkursu.
Na konkurs wpłynęło 215 prac z 19 placówek nauczania i wychowania z terenu powiatu olkuskiego.

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Wysokim stopniem opanowania umiejętności sportowych wykazały się ostatnio dziewczęta z naszej szkoły. Podczas rozegranego 4 grudnia w Niegowonicach otwartego turnieju w badmintona, Marta Ogonek z klasy VI zajęła II miejsce, a Wiktoria Ziółkowska z klasy V uplasowała się na III pozycji. Gra zbliżona do badmintona znana już była w Chinach w 618 r. p.n.e. pod nazwą „di-dschian-dsi” i polegała na podbijaniu, czym się da (nogą, ręką, kawałkiem drewna), kawałka złota przetykanego kurzymi piórami. Przez wiele lat gra i jej kolejne modyfikacje była traktowana, jako gra towarzyska. Dopiero Anglicy przekształcili ją w formę sportową i przez długi czas odgrywali w niej wiodącą rolę. Polska nazwa KOMETKA wzięła się od wyglądu lotki przypominającej kometę. Współcześnie termin kometka przypisuje się do formy rekreacyjnej, nazwę badminton do wersji sportowej.
Tekst: Marzena Krężel i Stanisław Osmenda

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski spotkał się dziś z laureatami konkursu „Kartka z kalendarza legionisty” z Zespołu Szkół w Dłużcu. Tematem prac była 100. rocznica bitwy pod Krzywopłotami i Załężem. Organizatorzy chcieli zainteresować dzieci i młodzież historią Małopolski sprzed wieku oraz przypomnieć uczniom działania legionistów Józefa Piłsudskiego w 1914 roku w ich regionie.
Inicjatorami konkursu byli posłanka Lidia Gądek oraz dyrektor Zespołu Szkół w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz.
W trakcie pobytu w Warszawie uczniowie zwiedzili Sejm i Senat oraz Centrum Nauki Kopernik. Przewodnikiem po obu izbach parlamentu była Pani poseł Lidia Gądek i Pan poseł Józef Lassota.

Zdjęcia Krzysztof Białoskórski

Więcej…

 
Sonda
Czy w twoim domu są segregowane śmieci?
 
Statystyki
Odsłon : 129842
Gości online
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości