Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dłużcu
Aktualności - Z życia gimnazjum

EXPORTOWA piosenkarka naszej szkoły, uczennica klasy II gimnazjum Wiktoria Kieca, tym razem wzięła udział w XII MAŁOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ w Krakowie, któremu patronuje Arcybiskup Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz. Przegląd ma formułę otwartą, tak więc biorą w nim udział zupełni amatorzy jak i zespoły zrzeszone przy różnego rodzaju ośrodkach kultury. Również przedział wiekowy wykonawców jest szeroko rozpięty pomiędzy przedszkolakami a studentami. Zgodnie z regulaminem, poszczególni uczestnicy zgłaszają do przeglądu pięć piosenek o tematyce patriotycznej w tym, co najmniej jedna z nich powinna być skomponowana po roku 1945, wykonują jednak tylko dwie ze zgłoszonych, których tytuły przedstawiciel organizatora podaje dopiero po wyjściu na scenę piosenkarza lub zespołu, co dodaje nieco emocji. Zwykle wybierane są piosenki rzadko prezentowane na podobnych imprezach. W przypadku Wiktorii wytypowano utwór „Przy sadzeniu róż” na motywach poezji uczestnika Powstania Listopadowego Seweryna Goszczyńskiego oraz „Pieśń powstańców 1863 roku”. Tym sposobem Wiktoria nie mogła w pełni zaprezentować swojego talentu ponieważ odrzucono utwory przy których akompaniowała sobie na gitarze.
Stanisław Osmenda

 
Aktualności - Z życia szkoły

Rozpoczyna się realizacja akcji tematycznej „ULKS VICTORIA Dłużec liderem lokalnym aktywizującym mieszkańców powiatu olkuskiego”. Istotą akcji jest aktywizacja mieszkańców lokalnych społeczności wokół wspólnego działania, jakim będzie akcja promująca zdrowy styl życia przez zorganizowane zawody sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. W celu zaangażowania jak najszerszego kręgu odbiorców akcji tematycznej ULKS Victoria Dłużec zaprosił do współpracy UKS Samuraj Bukowno – partnera projektu. Każdy partner w ramach projektu zorganizuje zawody w innej dyscyplinie sportu. Uczniowski Klub Sportowy Victoria Dłużec zawody w badmintona, a Uczniowski Klub Sportowy Samuraj Bukowno zawody w ju-jitsu.
Wszystkich chętnych do udziału w projekcie zapraszamy 8 listopada o godz. 16.00 do Dłużca na zawody sportowe w badmintona oraz 9 listopada o 9.00 do Bukowna na zawody sportowe w ju-jitsu.
Akcja tematyczna jest realizowana w ramach w ramach projektu pt. „Ośrodek Wsparcia Aktywności Lokalnej” przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „nad Biała Przemszą”.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Tradycyjnie początek listopada to czas, kiedy w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie odbywa się Festiwal Pieśni Legionowej i Żołnierskiej. W tegorocznej edycji nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Tym razem Szkołę Podstawową im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu reprezentował zespół wokalny w składzie: Marta Ogonek (solistka), Kinga Graca, Karina Pietrzak, Justyna Straszak, Karina Szczepara (chór). Miła atmosfera festiwalu, poczęstunek dla uczniów oraz atrakcyjne nagrody to standard tej imprezy. Trzecie miejsce naszych uczennic może nie w pełni zaspokoiło oczekiwania i ambicje, ale zapewne będzie to czynnik motywujące do kolejnego festiwalu.

Stanisław Osmenda

 

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

W nocy z 31 października na 1 listopada, miłośnicy Halloween, podobnie jak starożytni Celtowie, przebierają się za duchy, potwory, czarownice i urządzają pochody przez ulice miast. Dziś święto to oznacza, przede wszystkim dobrą zabawę.Tej nocy przebrane dzieci chodzą grupami od domu do domu, pukają do drzwi i domagają się słodyczy - jeśli ich nie otrzymają, straszą gospodarzy. Obyczaj ten, zwany "trick or treat" (cukierek albo psikus), wywodzi się z czasów wczesnego średniowiecza.
W środę i czwartek 29 i 30 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu zapoznali się ze zwyczajami Halloween.Na lekcjach języka angielskiego odbywały się konkursy związane z "All Hallow`s Eve" m.in. zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach owoców. Symbolem tego święta jest lampion - dynia z wyciętymi oczami, nosem i ustami, ze świecą w środku, którą uczniowie mieli okazję zobaczyć.
Halloween to doskonała okazja do zabawy i dobry sposób na zapoznanie z kulturą krajów anglojęzycznych.
Aneta Osmęda

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Halloween

 
Aktualności - Z życia gimnazjum

Uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką pań Renaty Opiłki i Anny Świerczek – Mól odwiedzili grób ofiar II wojny światowej w Czarny Lesie.
Po wykonaniu prac porządkowych zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć zamordowanych tam 11 osób ze wsi Łany.
Pobyt w miejscach takich jak to, zmusza do refleksji i zadumy…
Pamiętajmy o naszych przodkach, którzy ginęli za Polskę, to dzięki nim możemy dziś czuć się wolnymi w naszej Ojczyźnie.

R. Opiłka, A. Świerczek - Mól

Więcej…

 
Sonda
Czy w twoim domu są segregowane śmieci?
 
Statystyki
Odsłon : 129848
Gości online
Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości