Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dłużcu
Aktualności - Z życia szkoły

Biuro poselskie i Zespół Szkół im. Króla Jana III Sobieskiego zaprasza do wzięcia udziału w  konkursie literackim, historycznym i plastycznym organizowanym z okazji 100. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami i Załężem pod patronatem
pani poseł Lidii Gądek
i dyrektora Zespołu Szkół w Dłużcu pana Krzysztofa Szczepankiewicza.

Regulamin konkursów do pobrania -> Konkurs z okazji 100 rocznicy bitwy pod Krzywopłotami i Załężem

Załącznik nr 1 -> Metryczka

 

 
Aktualności - Z życia szkoły

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wzięli udział w konkursie "Poliglota". Uczniowie napisali test z języka angielskiego i niemieckiego, który zawierał zadania na rozumienie tekstu czytanego, znajomości słownictwa oraz struktur gramatycznych.
Tytuł "Szkolnego Poligloty" uzyskali uczniowie, którzy z obu części zgromadzili największą ilość punktów.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy:

Klasa I
1 miejsce - Oliwia Bryzik.
2 miejsce - Adam Dudek.
3 miejsce - Kamil Kawula.


Klasa II
1 miejsce - Lena Pasich.
2 miejsce - Karolina Pogan.
3 miejsce - Klaudia Knap.


Klasa III
1 miejsce - Anna Knap.
2 miejsce - Maciej Ciepał.
3 miejsce - Kacper Ciepał.

Aneta Osmęda

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

30 września odbyła się, pierwsza w tym roku szkolnym, całodzienna, międzyklasowa wycieczka. Uczniowie z klas od III do VI zwiedzili Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz zapoznali się z metodami animacji bajek.
Następnie uczestnicy wyjazdu przenieśli się w najdawniejsze dzieje cywilizacji ludzkiej zwiedzając Centrum Neandertalczyka, skąd powędrowali do Jaskini Raj. Cuda tworzone miliony lat przez naturę zachwyciły wszystkich zwiedzających.
Ostatnim punktem wycieczka była wizyta w pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Pisarz otrzymał go w darze od narodu polskiego jako podziękowanie za wspaniałą twórczość.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie a piękna pogoda i czarowne świętokrzyskie powodowały, że dopisywały humory i apetyt.

Mariola Świerczek-Karoń

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Świętokrzyskie czaruje, czyli wycieczka w kieleckie

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

29 września odbyły się długo oczekiwane wybory do samorządu uczniowskiego w SP. Kandydaci niecierpliwie oczekiwali na lekcje wychowawcze, kiedy to odbyło się głosowanie. Po podliczeniu głosów wszystko stało się jasne. Okazało się, że największą liczbę głosów otrzymała uczennica klasy V - Kasia Janus a tuż za nią Marta Ogonek z klasy VI, członkami zarządu zostały także: Karina Szczepara – kl. VI i Gabriela Gamrat – kl. IV. Gratulacje!
Relację z wyborów oraz przeprowadzonego wcześniej happeningu pod hasłem „Zadaj pytanie kandydatowi”, można znaleźć na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej wybierając na mapce województwo a następnie szkołę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wybory do SU w szkole podstawowej

 
Aktualności - Z życia gimnazjum

75 ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową.
Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, które pozwoliły przetrwać Polakom czas komunistycznej dyktatury. 
Była to szczególna walka o zachowanie ciągłości Państwa i życia Narodu.
W naszej szkole z tej okazji zorganizowany został krótki apel, na którym przybliżono wielkie dzieło Polski Podziemnej. Młodzi Polacy, którzy wchodzą w dorosłe życie w XXI wieku muszą, bo powinni znać historię swojego narodu, bo jak mówił nasz wielki rodak Papież Jan Paweł II:

„NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI”.

Renata Opiłka

Więcej…

 
Sonda
Czy w twoim domu są segregowane śmieci?
 
Statystyki
Odsłon : 129848
Gości online
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości