Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dłużcu
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

12 września w Zespole Szkół- Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, podczas corocznych obchodów Dnia Patrona odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.
Ceremonia ta, na stałe wpisana do szkolnego kalendarza, stanowi oficjalne potwierdzenie przyjęcia pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. Dzieci, w obecności przybyłych na uroczystość gości, złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Treść wypowiadanej głośno roty to deklaracja dzieci, pragnących uczyć się, rozwijać swoje talenty, szanować dorosłych oraz siebie nawzajem. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Aktu pasowania dokonał wicedyrektor szkoły pan mgr Jerzy Zyguła. Następnie pasowani na uczniów pierwszoklasiści złożyli  pamiątkowe odciski palców w kronice szkolnej. Dyplomy, będące pamiątką uroczystości wręczyły uczniom wychowawczynie klas pierwszych pani mgr Aleksandra Grela i Pani mgr Agata Piwowarczyk. W tym dniu nasze urocze pierwszaki obdarowane zostały przez swoich rodziców słodkimi „Rogami obfitości”, a przez starszych kolegów i koleżanki z klasy 6 sympatycznymi prezencikami. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, po wykonaniu których uczniowie wraz z wychowawcami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, jak również wielu radości i szczęśliwych chwil przeżytych w murach naszej szkoły.
Wychowawcy klas Ia i Ib

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Ślubowanie klas pierwszych

 
Aktualności - Z życia gimnazjum

20 września odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Samorządu Uczniowskiego.
O zaszczytny tytuł przewodniczącego walczyło aż 6 osób: Kacper Ciepał, Maciej Ciepał, Kacper Frankowski, Dawid Haberka, Weronika Grzanka, Anna Knap. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że gimnazjaliści przekazali władzę młodej i pomysłowej kobiecie - Weronice Grzance, jej zastępcą będzie – Kacper Frankowski. Wszyscy uczestnicy wyborów zadeklarowali chęć pracy i pomocy nowej przewodniczącej. Ci wspaniali młodzi ludzie z klasy III a czekają na Wasze pomysły i propozycje.
Opiekun SU - Urszula Latacz

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2014”.

Czwartoklasiści pod opieką pani Renaty Opiłki  posprzątali teren wokół szkoły i boiska sportowego.
Celem tegorocznej akcji w Polsce jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie  tworzenia odpadów i selektywną ich zbiórkę.
Ta tematyka będzie omawiana na zajęciach Koła Ligi Ochrony Przyrody.
Mam nadzieję, że tego typu akcje sprzątania, przyczyniają się do zwiększania świadomości ekologicznej naszych uczniów, a w przyszłości  i poprawy stanu czystości kraju.

Renata Opiłka

 

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły

Tradycyjnie 12 września w Zespole Szkół w Dłużcu obchodzony jest Dzień Patrona.
W tym roku jest to 331 rocznica bitwy pod Wiedniem, gdzie wielkie zwycięstwo odniósł Jan III Sobieski.
Ten ostatni zwycięski wódz w dziejach dawnej Rzeczpospolitej jest dla nas dzisiaj symbolem jej wielkości, symbolem triumfu oręża polskiego w skali ogólnoeuropejskiej, postrzegany jako symbol dumy narodowej.
Dzień ten świętowaliśmy jak zwykle bardzo uroczyście, zaczynając od odśpiewania hymnu narodowego przy sztandarze szkoły.
Następnie uczniowie klasy II zaprezentowali się tańcząc „ Poloneza”.
W dalszej części przedstawili przygotowaną na tą okoliczność prezentację, poświęconą wybitnemu władcy, który jest patronem naszej szkoły.
Następnie  Pan Dyrektor Jerzy Zyguła wręczył dyplomy, pamiątkowe medale i słodki upominek wyróżnionym uczniom, którzy brali udział w konkursach.
Przeprowadzono następujące konkursy:
• Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę poświęconą patronowi:
Szkoła Podstawowa
I miejsce – klasa V  
II miejsce – klasa IV
III miejsce – klasa VI
Gimnazjum
I miejsce – klasa IIIa
II miejsce – klasa II
III miejsce – klasa I

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły

Tradycyjnie 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. To dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.
Inaugurację w naszej szkole rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, który powitał zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i całą społeczność szkolną.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
ks. Andrzej Michniewski – proboszcz parafii Dłużec,
Lidia Gądek – poseł na Sejm RP,
Jerzy Nagawiecki  - redaktor Serwisu Jurajskiego,
Stanisław Pyzio – radny Gminy Wolbrom,
Czesław Gbyliczek – radny Gminy Wolbrom,
Marian Barczyk – sołtys wsi Dłużec,
Wioletta Pandel – przewodnicząca Rady Rodziców.
Po odśpiewaniu hymnu zaproszeni goście w krótkich przemówieniach życzyli zapału do nauki uczniom oraz sukcesów w pracy nauczycielom.
Przemawiający nawiązywali również w swoich wypowiedziach do 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, zwracając młodzieży szczególną uwagę na radości i dobrodziejstwa życia w pokoju.

Więcej…

 
Sonda
Czy w twoim domu są segregowane śmieci?
 
Statystyki
Odsłon : 129839
Gości online
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości