Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dłużcu
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

Etap szkolny XIII edycji  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!
18 grudnia 2014 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy - wiersze znane i mniej znane”. W ramach konkursu 19 uczniów z klas I-III zaprezentowało wiersze propagujące zdrowy styl życia. Celem tegorocznej edycji konkursu, podobnie jak w poprzednich latach jest pobudzanie wyobraźni dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno zawarte w utworach poetyckich, rozwijanie zdolności artystycznych, rozwijanie umiejętność obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: pani Małgorzata Gamrot, pani Mariola Świerczek-Karoń, pani Anna Osuch wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Wiktoria Latacz kl. II (opiekun - pani Anna Nawrot)
II miejsce - Aleksandra Bąchor kl. III (opiekun pani Izabela Ławik)
III miejsce - Karolina Żurek kl. II (opiekun pani Anna Nawrot)

Więcej…

 
Aktualności - Z życia gimnazjum

W dniu 16 grudnia uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego Moliera pt. „Chory z urojenia”  wystawianego w teatrze im. Juliusza Słowackiego. W roli tytułowego „chorego” mogliśmy zobaczyć jednego z najpopularniejszych polskich aktorów Andrzeja Grabowskiego oraz partnerująca mu Annę Tomaszewską.
A ponieważ to już grudzień na Krakowskim Rynku mogliśmy podziwiać ogromna choinkę i świąteczny kiermasz.

Anna Świerczek-Mól

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły

„Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”
- Seneka

Zapraszamy Młodzież z Zespołu Szkół w Dłużcu w mury Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Anna Siwik
Prorektor ds. Studenckich

Przesłanie zostało złożone na ręce nauczyciela Naszej Szkoły pana Stanisława Osmendy.

 

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły podstawowej

W piątek 5 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu pojechali do teatru im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. W programie mieli obejrzenie spektaklu pt. „Koralina” w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Scenariusz sztuki powstał na podstawie książki Neil Gaiman.
Przedstawienie podobało się młodym widzom. Nawiązywało do stylistyki opowieści grozy. Łączyło teatr żywego planu z elementami teatru lalkowego. Widzowie z zapartym tchem śledzili perypetie głównej bohaterki – Koraliny, która przeżywała niesamowite przygody w świecie po drugiej stronie tajemniczych drzwi znajdujących się w jej domu.  Na szczęście dobro zwyciężyło, a siły zła zostały pokonane.

Więcej…

 
Aktualności - Z życia szkoły

Pod tym hasłem uczniowie Gimnazjum w Dłużcu przygotowali przedstawienie mikołajkowe dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu.
Była to już nasza trzecia wizyta z tej okazji. Młodzież pod opieką pań: Anny Świerczek-Mól, Barbary Rolki i Marzeny Krężel, zaprezentowała świąteczne piosenki, układ taneczny i krótkie przedstawienie o zakochanym Mikołaju. Każda z części programu artystycznego otrzymała gromkie brawa od zgromadzonej na sali setki podopiecznych ośrodka wraz z opiekunami. Po części artystycznej nasz „etatowy” święty Mikołaj rozdał dzieciom i młodzież przygotowane dla nich kartki świąteczne i słodycze. Tradycyjnie po tym nastąpiła wspólna zabawa.
Dzięki współpracy z dyrekcją i pracownikami OREW Wolbrom uczniowie Zespołu Szkół w Dłużcu uczą się empatii, nawiązują nowe znajomości, wiedzą jak pomóc drugiemu człowiekowi. Spotkania z niepełnosprawnymi rówieśnikami to zawsze ogromne przeżycie i niespotykana okazja do wszechstronnego rozwoju. Nasi uczniowie wiedzą jak wywołać radość i uśmiech na twarzy drugiego człowieka, a to w dzisiejszym „zagonionym” świecie olbrzymia umiejętność. Wagę takich spotkań podkreśliła zarówno pani dyrektor OREW Ewa Rosiek, jak i obecny na uroczystości dyrektor Zespołu Szkól w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz.
Urszula Latacz

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> "Mikołajki" w OREW-ie

 
Sonda
Czy w twoim domu są segregowane śmieci?
 
Statystyki
Odsłon : 129836
Gości online
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości